common house spider on the floor in a home royalty small

0
(0)

عنکبوت خانگی

مشخصات

طول بدن تا سه هشتم اینچ ، با شکمی کروی شکل می باشد. به طور معمول قهوه ای یا برنز و دارای علامت هایی مختلف بر روی بدن می باشد.

ویژگی های رفتاری

زیستگاه

وجود هر گونه گوشه ای در داخل و یا خارج از خانه مکان مناسبی برای عنکبوت ها جهت ایجاد کردن تار های خود می باشد. این عنکبوت ها بیشتر در گاراژ ها، مکان های کم ارتفاع و زیر زمین ها که کمتر مورد اذیت و آزار قرار می گیرند و این مکان ها حشرات بیشتری را پناه می دهند.

همه چیز در مورد عنکبوت خانگی

عنکبوت ها گروه متنوعی از بندپایان هستند که در سراسر جهان یافت می شوند. بعضی از گونه ها ریز هستند در حالی که بعضی دیگر  مانند رتیل ، بسیار بزرگ هستند. اگرچه بیشتر عنکبوت های خانگی بی خطر هستند ، عنکبوت های بیوه و قهوه ای منزوی دو نوع عنکبوت سمی رایج هستند.

عنکبوت خانگی

 

زیست شناسی

عنکبوت ها شکارچیانی پرخور هستند که از حشرات، عنکبوت های دیگر، حتی از پستانداران و خزندگان کوچک هم تغذیه می کنند.

تفاوت عنکبوت ها با حشرات این است که، بدن عنکبوت ها دو قسمتی بوده و دارای چهار جفت پا می باشند در حالی که بدن حشرات سه قسمتی می باشدو دارای سه جفت پا می باشند.

این دو قسمت بدن عنکبوت ها موارد زیر می باشد:

  1. سفالوتوراکس : که اصطلاحا سر سینه گفته می شود و شامل چشم ها، قسمت های دهان و پا می باشد
  2. شکم

عنکبوت ها دارای پیوست تخصص یافته به نام پدی پالپ هستند که در قسمت جلو دهان قرار دارد. در بعضی از گونه ها این پدی پالپ ها همانند پا های اضافی هستند.

اکثر عنکبوت ها هشت چشم ساده دارند که در قسمت جلویی سفالوتوراکس (سر سینه) قرار دارند. از آرایش این چشم ها اغلب برای تشخیص گونه های مختلف عنکبوت ها استفاده می شود.

شکم در عنکبوت ها فاقد حلقه بندی می باشد که شامل قطعات دستگاه تناسلی ، سوراخ های تنفسی و نخ ریس هایی است که برای تنیدن ابریشم مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از انواع عنکبوت ها تار هایی را می تنند که شکل و الگو تار اغلب شبیه خود عنکبوت می باشد. عنکبوت هایی که تار نمی تنند، شکارچیان فعالی هستند که به دنبال طعمه خود حرکت می کنند.

اجتناب از گزش عنکبوت های سمی

اگر خانه شما آلوده به عنکبوت های سمی باشد می توانید با رعایت این توصیه ها احتمال گزش را کاهش دهید.

لباس ها را می توان در کیسه های پلاستیکی محکم داخل کشو ها یا داخل کیسه های پلاستیکی نگهداری لباس، از کمد آویزان کرد.

کفش ها را نیز می توان در داخل جعبه های پلاستیکی نگهداری کرد.

لباس هایی که روی زمین یا در سبد لباس قرار دارند و یا به هر نحوی در محلی قرار دارند که در معرض ورود عنکبوت هستند، همیشه باید قبل از پوشیدن لباس ها را بازرسی کنید و آن ها را به خوبی بتکانید.

تخت ها باید در محیط آزادی باشند و با دیوار ها و پرده ها برخوردی نداشته باشند. بهتر است همه ملافه ها و رو تختی ها جمع آوری شوند و خوب تکان داده شوند و به هیچ وجه از رو تختی های بلند نباید استفاده کرد.

عنکبوت های سمی

چگونه از شر عنکبوت ها خلاص بشویم

برخی از عنکبوت ها در محل های نگهداری هیزم، زیر وسایلی که روی زمین قرار دارند یا در قسمت های تو خالی بلوک ها پناه می گیرند. حتی در اتاق زیر شیروانی و به راحتی می توانند از فضایی به فضا دیگر در سراسر خانه جا به جا شوند.

نکاتی برای کنترل

از بین بردن منظم تار عنکبوت بهترین راه برای محدود کردن این عنکبوت ها است.

درزگیری ترک های اطراف پنجره ها و درها به جلوگیری از ورود عنکبوت ها کمک می کند.

چراغ های بیرون خانه را به لامپ های زرد که معروف به  bug light هستند و حشرات پرنده ای را که عنکبوت ها از آن تغذیه می کنند را کمتر جذب می کنند.

درمان با سایت های تودرتوی عنکبوت خارجی در صورت ترکیب با یک برنامه کلی مدیریت آفات ، می تواند به کاهش تعداد عنکبوت کمک کند.

کنترل مکان های لانه سازی عنکبوت ها به همراه یک برنامه مدیریتی دقیق ، می تواند به کاهش تعداد عنکبوت ها کمک کند.

شر عنکبوت ها خلاص بشویم

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا بحال امتیازی برای این پست ثبت نشده ‍‍‍‍‍! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *