نشستن مگس روی غذا 1

0
(0)

دفعه بعد که مگسی را دیدید بیشتر سعی کنید تا روی غذایتان فرود نیاید علی الخصوص اگر در شهر زندگی می کنید.

تحقیق جدید از دانشگاه Penn State`s Eberly College of Science نشان می دهد که مگس ها با توجه به موقعیت مکانی شان حامل تعداد زیادی باکتری های خطرناک هستند حتی بیشتر از تصور قبلی دانشمندان

بر اساس تحلیل دی ان ای مگس خانگی و مگس لاشه در مجموع با هم میزبان بیش از ۶۰۰ باکتری مختلف هستند.

بسیاری از این باکتری ها باعث عفونت در انسان می شوند از جمله در دستگاه گوارش ، خون و ریه

آزمایش ها نشان می دهند که مگس ها می توانند باکتری را روی قسمت های مختلف پا و بال هایشان حمل کنند . در واقع هر یک قدمی که مگس بر می دارد می تواند باکتری های زنده را منتقل کند.

پرفسور دونالد برایانت از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا که در این مطالعه شرکت داشته معتقد است مردم تصوراتی درباره عوامل بیماری زایی که مگس ها حمل می کنند داشتند اما از ابعاد و میزان انتقال این عوامل اصلا خبر نداشتند.

برای مطالعه مجموعه میکروب هایی که در داخل و روی بدن مگس های خانگی و مگس لاشه پیدا شده از تعیین توالی ( sequencing ) دی ان ای استفاده شده است.

معلوم شد مگس خانگی که در همه جای جهان فراوان یافت می شود حامل ۳۵۱ نوع باکتری است. مگس لاشه که در آب و هوای گرمتر پیدا می شود حامل ۳۱۶ گونه باکتری می باشد. شمار بزرگی ار میکروب ها را هر دو نوع مگس حمل می کنند.

این محققان که مطالعه خود را در نشریه تحقیقات علمی منتشر کرده اند می گویند در بخش بهداشت عمومی به اندازه کافی به خطر مگس ها به عنوان منبع شیوع بیماری اهمیت داده نشده است . پرفسور برایانت معتقد است : ما بر این باوریم که این ممکم است نشان دهنده مکانیزمی برای انتقال عوامل بیماری زا باشد که مقام های بهداشت عمومی آن را نادیده گرفته اند و مگس ها ممکن است به انتقال سریع این عوامل در زمان شیوع بیماری ها دامن زنند.

مگس های خانگی به کثیفی شهره هستند

مگس های خانگی به کثیفی شهره هستند چون عادت دارند روی زباله ها بنشینند و از انواع غذاهای در حال گندیدن، لاشه حیوانات و فضولات تغذیه کنند.

مگس لاشه یکی از فراوان ترین حشرات در اطراف لاشه حیوانات هستند. اینها در نواحی شهری زیادند و اغلب در کارخانه های فرآوری محصولات گوشتی ، مراکز دفع زباله و کشتارگاه ها مشاهده می شوند .

مگس خانگی که در همه جای جهان فراوان یافت می شود حامل ۳۵۱ نوع باکتری است.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا بحال امتیازی برای این پست ثبت نشده ‍‍‍‍‍! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *