موش سقفی

موش سیاه

موش های سیاه گونه ای از جوندگان که از خانواده موش های صحرایی است.این گونه بیشتر در آسیا یافت میشود .اسم این موش از رنگ بدنش گرفته شده است. این موش ها 15 سانتیمتر طول بدنشان و بین 15 سانتیمتر هم طول دمشان است. این گونه موش ها شناگران خوبی نیستند و عمر متوسطشان 2 سال است.

این موش ها هیچگونه ترسی از انسان ندارند و در مناطق مسکونی، کشتی و قطار دیده میشوند. موش سیاه وابستگی کمتری به آب داشته و بیشتر طبقات بالا و خشک  ساختمان ها را ترجیح میدهند. به تازگی تعداد زیادی از این موش برای نخستین بار در منطقه حفاظت شده حرا واقع در سواحل جزیره قشم بر روی درختان حرا مشاهده و گزارش گردیده اند.

اگر در محیط خانه و یا محل کار خود موش سیاه را مشاهده کردید و یا آثاری از وجود این موش را دیدید، با کارشناسان آسازیست تماس بگیرید و یا محصول مرتبط با مشکل خود را از بخش محصولات تهیه کنید.

نشانه گیری به موش

ویژگی های موش سیاه

شب فعال است و به صورت اجتماعی زندگی میکند. جهت ایجاد لانه و انبار کردن مواد غذایی معمولا سوراخ هایی حفر میکند. یا در سوراخ دیوارها و درختان ساکن میشود. بسیار فعال و در بالا رفتن چابک است. میتواند روی یک سیم با قطر حدود ۶/1 میلیمتر به آسانی بدود. معمولا در اطراف منبع غذائی جمع می شوند.

موش سیاه قادر است دیوارها و درها را به آسانی با دندان هایش سوراخ کرده و از آنها عبور نماید. جمعیت این حیوان در شهر به علت افزایش جمعیت شهری،  زیاد می باشد. در تمام فصول سال قادر به جفتگیری و تولید مثل است.

موش سیاه شهری

همه چیز خوار است. اغلب از مواد غذایی که انسان استفاده می کند، تغذیه میکند، غذاهای گیاهای نظیر غلات و میوه جات را ترجیح میدهد و از مواد حیوانی به عنوان مکمل استفاده میکند.

روش های مبارزه با موش های سیاه

تحقیقات نشان می دهد روش مبارزه با موش های صحرایی جهت ریشه کنی حتی از روش پیشگیری از افزایش سرعت تکثیر  موش های صحرایی در زیستگاهشان سخت تر می باشد، از این رو بهتر است با روش هایی مناسب از ورود این موش ها به  محل مورد نظر پیشگیری کنیم. موش های صحرایی در محیط های جنگلی، اقیانوسی و جزایر بیشتر یافت می شوند بنابراین به دلیل تراکم جمعیت موش های صحرایی در چنین محیط هایی باید از روش های اصولی و درست جهت مبارزه و ریشه کنی موش های صحرایی استفاده نمود.

در این زمینه آسازیست روش های کارآمد و موثری را برای شما ارائه می دهد وبا ارائه خدمات محیط مورد نظر شما را موش های سیاه عاری می سازد.

منبع

Black Mice (orkin.com)

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *