راه های کنترل پشه ها در منزل

هر چه هوا رو به گرمی می رود، دوباره سر و كله موجودات موذی همچون پشه، مگس، سوسك و مورچه پیدا شده و گاهی وجود آنها در داخل خانه به قدری آزاردهنده است كه نه تنها سبب سلب آسایش افراد ساكن در آن محیط می شود بلكه برخی از آنها مانند بید، سوسك و موریانه به لوازم و وسایل شخصی و خانه نیز آسیب می رسانند. البته برای مبارزه با همه آنها راهكارهایی وجود دارد كه اگر درست و بجا مورد استفاده قرار گیرند دیگر اثری از این مزاحمان ریزجثه خانگی در داخل خانه باقی نخواهد ماند كه در اینجا به برخی از آنها اشاره می كنیم.

اقدامات کنترلی پشه ها

پشه ها

  1. تجهیز پنجره ها به توری مهمترین اقدام برای جلوگیری از ورود حشره و همچنین دیگر موجودات موذی، از بیرون از خانه می باشد.

نوری پنجره جهت جلوگیری از ورود پشه

 

  1. پشه ها از بوی پیاز و پرتقال متنفر هستند بنابراین چند عدد پیاز را پوست كنده و به صورت قاچ شده در گوشه ای از اتاق قرار دهید یا اینكه به جای آن مقداری پوست و یا خود پرتقال را جایگزین كنید.
  • در ضمن مالیدن پوست پرتقال و یا آب آن و یا پیاز بر روی پوست نقاطی از بدن كه بدون پوشش لباس بوده و احتمال گزیدگی پشه وجود دارد، به خصوص به هنگام خواب، از جمله راهكارهای جلوگیری از پشه گزیدگی است.

دور کردن پشه با پیاز و پرتغال

 

  1. پشه ها به نور علاقه مندند. بنابراین اگر وزوز پشه ای در اتاق خوابتان مانع به خواب رفتن شما شده و تمام سعی شما برای كشتن آن نیز بی نتیجه مانده است، چراغ اتاق خواب را خاموش كرده و به جای آن چراغ فضای خارج از اتاق را روشن كنید.

 

  • یکی از محصولات بی همتا شرکت اسازیست چراغ سایلنت جذب حشرات می باشد که بدون ایجاد هرگونه صدا و بو شما را از شر حشرات پرنده مثل مگس و پشه و… خلاص می کند.

 

اگر دچار پشه گزیدگی شدید، چند عدد برگ ریحان تازه را له كرده و آن را بر روی محل نیش زدگی قرار دهید. به این ترتیب سوزش و خارش آن التیام می یابد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *